قانون اثر مرکب چیست؟

اثر مرکب چیست؟

یکی از اصول کلی قانون جذب بیان میدارد که کارهای بزرگ مجموعه ای از کارهای کوچک ولی منظم هستند که در دراز مدت منجر به تحولی عظیم در ما میشوند. دارن هاردی نویسنده مشهور آمریکایی در یکی از آثار فاخر خود که به انقلابی در حوزه موفقیت انجامید، اثر مرکب را به دنیا معرفی کرد. اگر بدنبال زندگی رویایی و موفقیت هستید، از این قانون استفاده کنید.

کسی که آهسته و پیوسته میرود، مسابقه را بنده میشود.

این شعار دارن هاردی است و اعتقاد دارد اگر می خواهید به فردی موفق و ثروتمند تبدیل شوید، راهی ندارید بجز اینکه بصورت پیوسته و قدم به قدم پیش بروید و این حرکت های کوچک در دراز مدت به تحولی عجیب می انجامند.

هر یک از افراد جامعه می توانند به قوانین آن عمل کرده و پیشرفت خود را بسنجند. در یکی از مثالهایی که در کتاب اثر مرکب ذکر شده است، قانون موج را شرح میدهد که انسانها چه بصورت مثبت یا منفی اثری از خود بجا بگذارند، در دراز مدت میتوانند تغییرات آنرا بر جهان ببینند. از اینرو باید مراقب رفتار خود باشیم.

انسانها در این دوران دوست دارند زود به هدف برسند و در اصطلاح ماکرویوی فکر میکنند.

نیش پشه

انتخاب ها ریشه دستاوردهای ماست. همانطور که یک فیل یا گاو نمیتواند ما را گاز بگیرد و پشه ها نیش میزنند و بیشترین آسیب ها را از آن میبینیم. به پشه های زندگی خود توجه کنید ببینید چه آسیبی به شما میزنند؟

شانس را پیدا کن

فرمول شانس را در زیر ببینید و به آن عمل کنید. واقعا شانس بهانه ای است که انسانهای ناموفق برای نرسیدن به موفقیت و ثروت پشت آن پنهان میشوند. آنها برنده شدن در یک قرعه کشی و یا داشتن والدین پولدار ر اعامل موفقیت میدانند.

شانس= آمادگی + نگرش + فرصت + اقدام

طبق این فرمول اگر نگرش خود را تغییر دهید و در مواقع مناسب دست به عمل بزنید شانس ساخته خواهد شد و دیگر نیاز نخواهید داشت آنرا طلب کنید. در این حالت اعتماد به نفس شما بسیار افزایش خواهد یافت.

 

Print Friendly, PDF & Email

شبکه های اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *