قانون جذب

5 راه دستیابی به موفقیت با قانون جذب

5 راه دستیابی به موفقیت با قانون جذب

اگر مایل هستید به موفقیت و ثروت دست یابید، بدانید وضعیت کنونی شما نتیجه باورها و افکار شماست. اگر اهدافی در سر دارید و به آنها نمی رسید، وقت آن رسید است که در آنها تجدید نظر کنید. ما تکنیک های قانون جذب را برای موفقیت هر چه بیشتر شما ارائه خواهیم کرد.

ذهن انسان دائما در حال تفکر است و روزانه حدود 4 هزار موج فکری از آن عبور می کند که عمداتا منفی هستند. طبق قوانین کائنات اگر به هر یک از آنها توجه کنید، در آینده آن وضعیت ر املاقات خواهید کرد. خوب به زندگی خود و اطرافیان نگاه کنید و ببینید در چه مواردی باهم مشترک هستید؟ اگر قرار باشد موفق شوید، آیا راه و مسیری برای خود مشخص کرده اید؟

قانون جذب ریشه در تمامی ادیان و مکاتب دارد و از هزاران سال قبل سینه به سینه به ما منتقل شده است. اما در سالهای گذشته با ساخته شدن فیلم راز جنبه جدی تری در زندگی انسانها پیدا کرد. این قانون ابراز می دارد اگر به چیزی توجه کنید، ارتعاشاتی در پی آن تولید می شود و پیامی به دنیای اطراف ساطع می کنید که دیر یا زود به آن می رسید.

همچنین قانون جذب بیان می کند هر چیزی را که میخواهید به آن دست یابید، رها کنید. شاید وسوسه شوید برای دستیابی به اهداف اصرار بورزید اما باید آنر ادر کائنات رها کنید تا امواج آن به شما برسد. جهان بسیار مسئولیت پذیر است و خود را موظف می کند تا با قوانین منظم آنچه را که به آن توجه میشود، به شما اهدا کند.

goal

در ادامه به 5 راه رسیدن به موفقیت از طریق قانون جذب را بررسی خواهیم کرد:

1- تغییر باورهای محدود

من این جمله را خیلی دوست دارم که ” انسانها از متوسط اطرافیان بالاتر نمی روند”

بسیاری از انسانها باور دارند که افراد ثروتمند خوش شانس هستند و یا از خانواده ثروتمندی ارثی به آنها رسیده است. بسیاری از کارآفرینان موفق را دیده ام که سالها برای دستیابی به موفقیت تلاش کرده اند و بارها شکست خورده اند. اگر از آنها بپرسید که چقدر نقش شانس را در موفقیت دخیل میدانند؟ خواهید دید درصد کمی را به شانس اختصاص میدهند و کامیابی خود را نتیجه تلاش میدانند.

اگر باور دارید که میتوانید یا نمی توانید، در هر دو صورت درست فکر کردید. “آنتونی رابینز”

بیایید تمرینی باهم انجام دهیم. لیستی از باورهای اشتباه که شما را از ثروت و موفقیت بازداشته است تهیه کنید. اینها همان موانعی هستند که درست در لحظه تصمیم گیری مانع از رسیدن شما به موفقیت شده اند. مثلا باور اینکه درصد کمی از افراد ثروتمند و خوشحال هستند و یا اینکه برای موفقیت باید دارای استعداد خاصی باشیم و…

باورهای دیگر نیز زندگی ما را تحت الشعاع قرار داده مانند اینکه من هوا هم بخورم چاق میشوم. تا زمانی که نتوانید چنین باورهایی را شناسایی و حذف کنید، نخواهید توانست به موفقیت و ثروت برسید. در لیست فوق باورهایی که از کودکی شکل گرفته اند را یاد داشت کنید و نقطه مقابل آنرا بنویسید.

مثلا اگر از کودکی والدین شما القاء کرده اند که شما فردی بی مسئولیت و نامنظمی هستید، در نقطه مقابل این باور را پرورش دهید که من فردی منظم و با اعتماد به نفسی هستم و برای کارهای خود برنامه ریزی می کنم. پس از این مرحله توجه خود را به این خواسته افزایش دهید، خواهید دید قانون جذب شما را همراهی خواهد کرد و افراد منظمی با شما آشنا خواهند شد و در رسیدن به اهداف کمک خواهند کرد.

موفقیت فردی

2- تصورات مثبت

لحظه ای فکر کنید که یکی از عزیزان خود در یک حادثه از دنیا رفته است و شما بسیار ناراحت هستید. در همین حین به وضعیت بدن خود توجه کنید. خواهید دید خموده شده و اثری از انرژی مثبت در آن دیده نمی شود. با این تمرین به شما ثابت میشود که به هر چیزی فکر و توجه کنیم، ناخودآگاه بسوی آن خواهیم رفت.

اگر به ادیان و مکاتب دیگر توجه کنید خواهید دید در یک موضوع مشترک هستند و آتن تفکر مثبت و مراقبه است. در دین اسلام نیز این مراقبه با ذکر همراه است. در یوگاه با عبارات تاکیدی و بهمین شکل در همه مکاتب تعالی فردی بر مثبت اندیشی تاکید شده است.

تصور کنید به فردی تبدیل شده اید که می خواستید. در این حال چه حسی در شما پدید آمد؟ آیا این حس ر ادوست دارید و یا مقاومتی در ذهن شما شکل گرفته است؟ مثلا برخی افراد در این موقع می گویند که صدایی در گوش ما می پیچد که : تو لایق موفقیت نیستی. در این حال باید به مقاومت های درونی توجه کنید و بدانید که شامل پیامی برای شما است.

3- وانمود کنید موفق هستید

اگر الان به موفقیت رسیده بودید، چکار می کردید؟

اجازه بدهید این مورد را با مثالی شرح دهم. در یکی از دانشگاههای آمریکا آزمایش جالبی انجام شد که طی آن شرکت کنندگان را به دو دسته تقسیم کردند و از آنها خواستند تا احساسات فعلی خود را بازگو کنند. از گروه اول خواستند مدادی بین دندانهای خود قرار دهند و به مدت 2 دقیقه بفشارند و از حال خود در آن لحظه گزارش دهند و از گروه دوم هم خواسته شد فقط وضعیت فعلی را گزارش دهند.

افرادی که در گروه اول قرار داشتند 30 درصد خود را خوشحال تر می دیدند. این آزمایش ثابت کرد اگر وانمود کنیم که انسان موفقی هستیم و اتفاقات خوبی رخ میدهد، در دراز مدت انگیزه ای مضاعف خواهیم داشت. اکنون در هر حالتی که هستید فقط به مدت 2 دقیقه وانمود کنید که انسان موفقی هستید و به خواسته های خود رسیده اید.

“من هر روز از هر نظر بهتر و بهتر میشوم”

یک الگو برای خود انتخاب کنید. او باید فردی باشد که همیشه آرزو داشته اید که جای او باشید. لحظه ای خود را بجای او بگذارید و در کالبد او بروید. چند لحظه ای دنیا را از دید او ببینید و وانمود کنید خود او هستید. چه تغییری در رفتار و احساس خود می بینید؟ آیا رفتار شما تغییر کرده است؟ چه توانایی هایی پیدا کرده اید؟

این یکی از تمرین های عالی در زمینه الگوبرداری است. انسان ذاتا موجودی مقلد است. به کودکان توجه کنید که چگونه رفتار والدین خود را تقلید می کنند و در دراز مدت رفتاری شبیه به آنها دارند. اگر ما هم بتوانیم باورهای محدود را کنار بگذاریم و همانند انسانهای موفق رفاتر کنیم، پس از مدتی به یکی از انها تبدیل خواهیم شد. البته این اولین قدم در این راه است.

تمرکز بر روی هدف خود و بهای موفقیت را دادن هم یکی دیگر از معیارهای موفقیت از نظر قانون جذب است.

4- لیست اهداف را تهیه کنید

اگر اکنون فرشته آرزوهای شما پیدا شود و بگوید  میتوانید به تمام آرزوهای خود برسید و فقط یک شرط دارد که باید لیست آنرا به او بدهید،  آیا آمادگی دارید؟

بسیاری از انسانها آرزوی موفقیت دارند اما تعریف دقیقی از موفقیت ندارند. بطور مثال شخصی اگر بتواند درآمد خود را در سال جاری دو برابر کند، خود را موفق حساب میکند و شخص دیگر اگر بتواند یک کتاب در زمینه مورد علاقه خود چاپ کند به موفقیت رسیده است. می بینید؟ موفقیت از نظر هر فردی تعریف خاص خود را دارد؟

شما در چه شرایطی خود را موفق می دانید؟ لیستی از مواردی که شما را به موفقیت می رساند تهیه کنید و از اینجا به بعد با توجهاتی که از طریق قانون جذب به هدف خود میدهید، موجی به جهان صادر می کنید که دقیقا خواستار چه چیزی هستید.

توجه داشته باشید اگر در ابتدای تهیه لیست هدف کماگرا باشید، در کوتاه مدت دچار یاس و نا امیدی خواهید شد. پس ابتدا هدف های قابل دستیابی را انتخاب کنید. طبق قوانین جذب ابتدا به خواسته های خود توجه کنید و آنها را در اولویت قرار دهید. خواهید دید در هر لحظه درگیر آن بوده و ناخودآگاه را درگیر آن می کنید.

کائنات

لیست را چگونه تهیه کنم؟

لیستی از چند قسمت تهیه کنید. در این لیست یک قسمت را به اهداف کوتاه مدت اختصاص دهید. در قسمت دیگر اهداف بلند مدت. در قسمت سوم راههایی که برای دستیابی به هر یک وجود دارد را بنویسید. مثلا برای اینکه تا سال آینده به فردی کتابخوان تبدیل شوید، چه اقداماتی را باید انجام دهید؟یا اگر قرار باشد به وزن متعادل برسید، از چه سبک زندگی استفاده کنید؟

در قسمت بعدی لیست به ترس ها و باورهای منفی بپردازید و آنها را مکتوب کنید. در این حالت گویی با فرد دیگری مشورت کرده اید و تخلیه احساساتی خواهید شد.

یاد بگیرید همه مسائل زندگی را نمی توان کنترل کرد. گاهی باید رها کردن را آموخت و بار زندگی را سبک کرد. اگر بخواهیم به همه چیز یرسیم، عملا به هیچ هدفی دست نخواهیم یافت. ضرب المثلی آلمانی می گوید:

” هیچگاه چند خرگوش را دنبال نکنید زیرا به هیچ یک نخواهید رسید”

در انتهای لیست تعهد نامه برای خود تنظیم کنید و در آن متعهد شوید تا تاریخی که معین کرده اید برای رسیدن به اهداف تلاش کنید.  مثلا بنویسید من….. تعهد می کنم برای دستیابی به اندامی متناسب و وزن ایده آل از خوردن فست فود و نوشابه تا سه ماه آینده خود داری کنم. من تعهد میدهم از رژیم غذایی مناسبی استفاده کنم و با بدن خود بخوبی رفتار کنم.

5- سپاسگزار باشید

همه انسانها فقط موقعی خداوند را شکر می کنند که به دستاورد بالایی برسند. اما قانون جذب اظهار میدارد که برای داشته های اکنون و وضعیت فعلی شکر گذار باشد، خواهید دید جهان و کائنات تمام نعمت ها را برای جبران به شما اهدا می کند.

سپاس گزاری را به آینده موکول نکنید و لیستی از موهبت های زندگی که خداوند اعطا کرده است تهیه کنید و هر روز بخاطر یکی خداوند را شاکر باشید. لیست فوق را می توانید بصورت زیر تهیه کنید:

خداوندا بخاطر سلامتی سپاس

خداوندا بخاطر داشتن خانواده خوب و سلامتی پدر و مادرم سپاس

خدایا تو را سپاس بخاطر تمامی فرصت هایی که برای موفقیت برای من فراهم کردی

خدایا تو را سپاس برای مواقعی که بوسیله بیماری ا حادثه توجه من را به نعمت هایت معطوف می کنی. از این پس قدرتی به من بده تا در هر لحظه شکرگزار نعمت های تو باشم.

سپاسگزاری مصداق این شعر است که “شکر نعمت نعمتت افزون کند.” اگر بدنبال نعمت هستید از داشته هایتان لذت برید و هر روز را به هر یک از آنها اختصاص دهید.

قوانین موفقیت

قانون جذب راهی برای موفقیت

برای نتیجه گیری یادآور میشویم که قانون جذب یک دستورالعمل برای خوب زیستن است. با ارسال ارتعاشات مثبت به کائنات سعی کنید جریان انرژی را در سراسر کائنات به گردش در بیاورید. شاید اگر تابحال طعم موفقیت را نچشیده اید بدلیل عدم انتشار این امواج مثبت باشد. از امروز تصمیم بگیرید هرچند کم اما داشته هایتان را با دیگران شریک شوید. این داشته ها میتواند علم شما، مهربانی شما و خدمتی است که به انسانها میتوانید بکنید.

نکاتی در مورد موفقیت که به ما نگفته اند

1- موفقیت با تفکر بدست نمی آید بلکه با اقدام پدید می آید

همه ما سرشار از ایده های نو هستیم ولی هنگامی که زمان اقدام میرسد، عقب می کشیم و فلسفه بافی می کنیم که فعلا وقتش نیست. بهانه هایی مثل اینکه الان زود است، الان نزدیک عید است، از شنبه شروع می کنم و…

2- موفقیت نقطه توقفی ندارد

در فرهنگ ژاپن قانونی وجود دارد بنام کایزن. این اصل که به آن بهبود مستمر نیز می گویند، بیان می کند که هیچگاه نباید از حرکت ایستاد و راکد ماند. اگر به روند زندگی انسانهای موفق و کارآفرینان دقت کنید خواهید دید تا آخر عمر خود همواره در تلاش هستند و هیچگاه روند پیشرفت خود را متوقف نمی کنند.

3- در مسیر زندگی تردید هیشه وجود دارد

اگر بدنبال انتخاب های مطمئن و تصمیم گیری های بی نقص در زندگی هستید، باید بگویم در اشتباهید. بدانید تردید یکی از پایه های پیشرفت است. فرق انسانهای موفق با افراد معمولی این است که آنها باوجود تردید و ترس دست به اقدام می زنند.

4- انتخاب هدف را به دیگران نسپارید

ما آرزوی دیگران را زندگیمیکنیم و به همین دلیل است که در میانه مسیر از حرکت باز می ایستیم. ابتدا ببینید از دنیا چه می خواهید و سپس اقدام کنید.

5- فقط بر روی یک موضوع تمرکز کنید

اکثر ما در چند زمینه دارای استعداد هستیم و هر از چند گاهی در یک از آنها به فعالیت می پردازیم. عیب این روش آنست که انرژی ما تقسیم می شود و نمیتوانیم فقط بر روی موضوع خاصی تمرکز کنیم. ابتدا یک هدف را پیش ببرید و پس از انرژی گرفتن از آن  به اهداف دیگر بپردازید.

6- زمان منتظر کسی نمی ماند

وقتی انسان به میانسالی می رسد، پر می شود از آرزوهای نرسیده. امروز اقدام کنید تا فردا خسرت نخورید زیرا زمان منتظر ما نمی ماند تا هر وقت که خواستیم دست به عمل بزنیم.

7- از کمک خواستن نهراسید

کمک خواستن یک مزیت و نقطه قوت است که نه تنها نا را در موضع ضعف قرار نمی دهد بلکه ارتباطات مفید ما با دیگران و عزت نفس و اعتماد به نفس مار را یادآوری می کند.

8- اگر کاری که می کنید، نتیجه نداد، کار دیگری انجام دهید

کسی نمیتواند تضمین کنید که راه فعلی چقدر مطمئن است؟ اگر در میانه راه متوجه شدید که راه درستی را در پیش نگرفته اید نگران نباشید و برگردید. برای موفقیت هیچگاه دیر نیست.

9- همیشه یک الگو و راهنما داشته باشید

اگر بتوانیم انسانهای موفق و مفیدی را در اطراف خود داشته باشیم، روند دستیابی به موفقیت روزها و سالها زودتر اتفاق می افتد.

10- بیشتر از همه کار کنید کمتر توقع داشته باشید

اگر برای رسیدن به یک هدف شروع بکار کرده اید، تا مدتها از نتیجه و ثمره چشم پوشی کنید و فقط بر روی توانایی های خود و خواسته تان تمرکز کنید . خواهید دید قانون جذب نیازهای شما را پاسخ خواهد داد.

 

Print Friendly, PDF & Email

شبکه های اجتماعی

یک دیدگاه در “5 راه دستیابی به موفقیت با قانون جذب”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *