زبان-بدن

3 تکنیک مفید در زبان بدن

هر یک از ما انسانها دوست داریم محبوب باشیم و مورد توجه دیگران قرار گیریم. یکی از مواردی که ما ار مجبوب می کند زبان بدن مناب است. اگر شما دارای زبان بدنی مثبت باشید، این پیام را به دیگران می دهید که از روحیه بالایی برخوردارید و آمادگی برقراری ارتباط موثر را دارید.

1-لبخند بزنید

وقتی لبخند میزنید، عضلات صورت تحریک شده و این پیام را به ذهن میدهد که هورمون های شادی بخش را ترشح کند و باعث افزایش روحیه شود. تحقیقات نشان می دهد لبخند زدن چهره را زیبا و با نشاط نشان میدهد و وقتی لبخند میزنید یعنی پذیرای همه هستید.

لبخند ها به چند نوع لبخند عمودی – افقی و تبسم تقسیم می شوند. افرادی که دارای لبخند عمودی هستند یعنی دهان خود را در حین خندیدن باز می کنند و این باز شدن در راستای عمود است، دارای شخصیت برونگرا و اجتماعی هستند و بیشتر در جمع ها ظاهر میشوند.

  • 2- حرف بزن تا برنده شوی

  • اگر به افراد موفق و محبوب دقت کرده باشید، دارای یک رفتار مشترک هستند و آن زیبا صحبت کردن است. اگر بتوانیم شمرده و با صدایی رسا صحبت کنیم، مخاطب را جذب خود می کنیم و می توانیم در اجتماع خوب ظاهر شویم.

3- به نحوه رفتار خود توجه کنید

یکی دیگر از مشخصه های انسان ای محبوب و موفق، زبان بدن آنهاست. آنها دارای بدنی صاف در یک راستا هستند و تقسیم وزن در حالت ایستادن بخوبی انجام می پذیرد. در زمان نشستن نیز از کمترین خم شدگی و انحنا در بدن استفاده می کنند.

از گره کردن ستها در یکدیگر و دست به سینه نشستن اجتناب کنید و در موقع بادید ها و جلسات مهم درست را به زیر میز نبرید. گر دسته بصورت صاف و یکنواخت در اطراف بدن قرار گیرند، بهترین تاثیر گذاری را خواهند داشت.

از انداختن پاها بر روی یکدیگر به مدت طولانی خود داری کنید و پاها را در مرکز بدن قرار دهید. همچنین صاف بودن سر و ارتباط چشمی نیز در برقراری ارتباط موثر است.

Print Friendly, PDF & Email

شبکه های اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *