هوش

شش تمرین ذهنی برای افزایش هوش

تمرین ذهنی برای افزایش هوش

همه ما دوست داریم باهوش باشیم در تمام مراحل زندگی به موفقیت برسیم اما درصد کمی از ما به این افتخار دست میابیم. در این مقاله تمرین های عجیبی را شرح خواهیم داد که عظلات مغز شما تقویت شده و به تمام خواسته  های خود برسید. برخی افراد هوش ر اذاتی و موروثی میدانند و برخی دیگر شانس.

در این چند نکته خواهیم گفت که لطفا بهانه ها را کنار بگذارید و به کارهای جدید بپردازید تا بوسیله آن مغز را وادار کنید تا به کارهای جدید بپردازد و عظلات هوش شما قوی تر شوند.

آیا در دوران مدرسه به برخی از دوستان خود دقت کرده اید که چگونه یاد می گیرند؟ آنها از روش های مختلف برای یادگیری ریاضی و علوم استفاده می کنند و فقط به کتاب محدود نمی شوند. کودکان و نوزادان نیز اینگونه هستند و با ریسک کردن سعی می کنند همه راهها را امتحان کنند و هر جور شده به اهداف خود برسند.

1- یک هفته تمام کارها را برعکس انجام دهید

یک تمرین جالب در سایت آموزش ان ال پی دیدم که می گفت اگر با دست راست مسواک می زنید بیایید از امروز به مدت یک هفته با دست چپ مسواک بزنیدو در این حال نیمکره مخالف مغز فعال شده و یادگیری جدیدی اتفاق می افتد. در این حالت شما ذهن را مجبور می کنید که به ناشناخته ها وارد شود و تمام مرزهای محدود را فراموش کند.

2- کارهای تکراری انجام ندهید

پس از بیدار شدن از خواب تصمیم بگیرید دیگر کارهای تکراری انجام ندهید. تحقیقات نشان می دهد اگر کارهای جدید انجام دهید مغز خود ره خود وارد شرایط جدید می شود و تصمیم می گیرد خود را با آن سازگار کند.

اگر بعد از بیدار شدن از خواب اول لباس می پوشید و بعد صبحانه می خورید، در حالت جدید این فرآیند را تغییر دهید و سعی کنید در برابر آن مقاومت کنید. در روزهای اول شاید این کار سخت باشد اما تحمل کنید و از نتایج آن شگفت زده شوید.

3- زیر دوش چشمها را ببندید

شاید این تمرین عجیب به نظر برسد اما وقتی با چشمان بسته دوش می گیرید در واقع حس لامسه خود را با دست زدن به نقاط مختلف بدن قوی می کنید. میتوانید دمای آب را کم و زیاد کنید بدین ترتیب خواهید دید ذهن از قوه تجسم خود بیشتر استفاده می کند.

افزایش هوش

4- با بینی خود ارتباط برقرار کنید

تاحالا دقت کرده اید وقتی یک بوی خاص به شما می رسد بیاد یک خاطره یا حادثه می افتید. آیا علت را می دانید؟ در واقع مسیرهای جدید در ذهن شکل گرفته و یادگیری اتفاق افتاده است پس مغز می تواند یک مسیر بسازد. در این تمرین به شما توصیه می کنیم که به دامان طبیعت بروید و به برگ درختان دست بزید و آنها را بو کنید. مغز فایل های جدید در ذهن باز می کند و هر یک از بوها را در یک فابل ذخیر ه می کند.

در تمرین بعد با خود قرار بگذارید هر روز که از خواب بیدار می شوید، به عطر مورد علاقه خودتان رجوع کنید و آنرا بو کنید. خواهید دید مغز شما یک یادگیری جدید را تجربه خواهد کرد.

5- یک کار هنری انجام دهید

با دوستان خود یک گروه تشکیل دهید به کارهای گروهی مانند سفالگری و تئاتر بپردازید. در این حالت از عادات گذشته جدا خواهید شد و هر روز یک مهارت هنری را خواهید آموخت.

کارهای هنری قشر خارجی مغز را تحریک می کند و احساسات ر ا بر می انگیزد. از دوستان خود بخواهید شکلی بر روی کاغذ بکشند و شما آنر اتفسیر کنید خواهید دید مغز به این حرکت واکنش نشان می دهد و شما دارای مغزی فعال خواهید شد.

6- در قفسه کتاب بمانید

در کتاب اثر مرکب  بارها به ساخت عادت های جدید تاکید شده است. اگر جای کتاب ها را در کتابخانه عوض کنید از دفعات بعد جبور خواهید شد بدنبال آنها بگردید و مغز ناچار است فکر کند و از اینرو به تحرک واردار می شود.

همچنین می توانید کتابی را انتخاب کنید با صدای بلند آنر ابخوانید. بسیار یاز افراد کنتاب را با صدای کم می خوانند اما ما توصیه می کنیم به اندازه یک ساعت در جمع دوستان یک کتاب را با صدای نسبتا بلند بخوانید تا مغز دوستان نیز در شرایط جدید قرار بگیرد و سعی کنند تن صدای شما را تحلیل کنند.

 نتیجه

برای نتیجه گیری باید بگویم سعی کنید مدت زمانی را به این تمرین ها بپردازید پس از یکماه خواهید دید به رویدادهای اطراف متفاوت نگاه خواهید کرد و مغز شما خلاقیت مورد نظر را پیدا کرده و تمایل دارد هر چیز جدیدی را امتحان کند.

از ریسک نترسید خواسته های خود را با کائنات در میان بگذارید و به قانن جذب اعتماد کنید زیرا بهترین نتیجه ها را برای شما رقم خواهد زد. بسیاری از افراد به خوردن میوه و داروهای دیگر می پردازند تا دارای هوش سرشار یشوند اما مغز تمرین های دیگری لازم دارد تا توانمند شود.

این تمرین های ذهنی را انجام دهید تا ببینید یکی از باهوش ترین افراد در بین همسالان خواهید شد.

 

Print Friendly, PDF & Email

شبکه های اجتماعی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *